Hakkımızda / Genel Bilgiler

    Enehum marka likitlerimizin imalatında diğer tüm marka likitlerden farklı olarak, müşterilerimize özel çözümler sunmaktayız. Hazır likitlere mahkum olmanız yerine tüm değişkenlere tamamen özgürlük sunuyoruz. Likit imalatlarında kullanılan hammaddelerimizin bileşim oranlarını dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Değişken bileşenler için;

  • ·      Dilediğiniz oranda % Vg ve % Pg isteyebilirsiniz. Standart oranımız % 80 Vg ve %20 Pg

             (Toplam oranı %100 olacak şekilde örneğin % 65 Vg ve % 35 Pg)

  • ·     Nikotin oranını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Seçeneklerde en çok tercih edilen oranlar mevcuttur. Ancak bu değerlerden farklı bir talebiniz olması durumunda sipariş verirken notlar kısmına hangi oranda nikotin istediğinizi yazmanız durumunda size özel olarak talep ettiğiniz oranda nikotinli likit hazırlanacaktır.
  • ·      Aroma yoğunluğunu dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Az, normal veya çok yoğun olarak 3 çeşit imkanı. (Standart içim kalitesi için normal seçilebilir.)
  • ·      Seçmiş olduğunuz likit aromasına dilediğiniz 2. aromayı katabilirsiniz. Bunun için yine ürün sipariş aşamasındaki 2. aroma bölümünü hangi aromayı istediğinizi yazmanız ve aroma yoğunluğunu seçmeniz yeterlidir. (Karpuz + çilek favoridir)

ÇOK ÖNEMLİ NOT:

        Tüm likitlerimiz hakkımızda bölümünde belirtiği üzere kişiye özel olarak imal edilip, sadece bizde bulunan özel karışım makinelerinde 24 saat prensibine göre karıştırılır. Karışımın ardından ürünler müşteriye sevk edilir. Bu nedenle sipariş verdikten ve ödemeyi tamamladıktan sonra teslimat için en az 4-5 gün beklenmesi gerektiğini unutmayınız. Bununla birlikte karışımın tamamlanması ardından demlenme süresinin olduğunu unutmayınız. Demlenme süresi olarak en az; meyve aromalılarda 1 hafta, kahve ve çikolata aromalılarda 1 hafta - 10 gün arası ve tütün aromalılarda 2 hafta olarak önerilmektedir.


E-Likit Nikotin Tüketim Hesaplaması nasıl yapılır?


        Gerçek sigara ile kıyas gerekiyor ise: Kullandığınız sigaranın dal başına nikotin seviyesini paket üzerinden kontrol edin. Ayda kaç dal içtiğinizi hesaplayın ve pakette yazan dal başına nikotin seviyesi ile çarpın.

Sigara hesaplama içeriği, günde 1 paket içen biri için ve dal başı nikotin seviyesi 0.8 mg olan bir marka sigara için yapılmıştır.

30 (gün) X 20 (günde 20 dal sigara) X 0,8 (tek dal nikotin miktarı): 480 mg. aylık nikotin tüketimi.

E-likit dolum sıvısı hesaplama içeriği, 20 ml. şişelerdeki 6 mg/ml nikotin seviyesinde dolum sıvılarından aylık kaç ml. E-likit dolum sıvısı tüketimi gerekiyor hesabı yapılmıştır.

480 (aylık nikotin ihtiyacınız) / 6 (mg/ml likitteki nikotin oranı) = 80 ml Aylık E-likit ihtiyacınız.

Bu örnekleri göz önünde bulundurarak kendi kullanım miktarınıza ve nikotin seviyenize göre hesaplayıp kıyaslama yapabilirsiniz.

Sizlere tavsiyemiz; günlük nikotin ihtiyacınız için ortalama bir nikotin oranlı likit ile başlamanızın ardından; 2-3 aylık periyotlarda nikotin oranları düşük likitlere geçerek en sonunda sıfır nikotinli (nikotinsiz) likitlere geçmenizdir. Bu sayede sigara bağımlılığınız bitecektir.

______________________________________________________________________________

Uyarılar:

* Sigara kullanmayanlar, 18 yaşından küçükler, kalp ve damar hastaları ile hamilelik dönemindeki bayanlar nikotin içeren e-likitleri kullanmamalıdır.

* E-Likit dolum sıvıları doğrudan oral yolu ile içilmemelidir.

* Çocukların ve evcil hayvanların erişebileceği yerlerde saklamayınız.

* İçeriğinde bulunan terapatik nikotin, sigara bağımlılığını bitirme amaçlı olup ve ortalama 2-3 ay sonrasında nikotinsiz likitlere geçiş yapılması önerilir.